Začiatočník a prosba o radu

Vše o plenkách
diaperboy
Příspěvky: 6
Registrován: úte 19. lis 2019 18:19:06
Bydliště: Slovensko
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Homosexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ne
Začiatočník a prosba o radu

Příspěvek od diaperboy » úte 19. lis 2019 20:52:12

Viem, že takýchto otázok je pravdebodobne na tomto webe viac, ale z "plienkarením" ešte iba začínam tak by som sa rád spýtal aké druhy plienok sú najvhodnejšie a skadiaľ ich objednávate (ocenil by som ak sú zabalené diskrétne) atď. Proste tie typické začiatočnícke otázky.
Viem že je to otravné, ale dost by mi to pomohlo ako hladať odpovede po celom webe a dúfam, že aj ostatným nováčikom.
Vopred ďakujem za odozvu.

Mskvor
Příspěvky: 43
Registrován: ned 08. říj 2017 14:21:21
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Heterosexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ne
Re: Začiatočník a prosba o radu

Příspěvek od Mskvor » stř 20. lis 2019 13:35:37

Ahoj a vítej.

Nikdo se nemá k odpovědi, tak alespoň částečně: nejlepší plenky záleží na tom, co od nich chceš. Pro mě jsou to Abri L4 a z natahovacích Tena Pants Maxi. S diskrétní koupí nemám zkušenosti, nakupuji většinou ve Zdravotnických potřebách. Nevím, odkud si, ale v Blavě je dobrej Aries na Obchodní.

diaperboy
Příspěvky: 6
Registrován: úte 19. lis 2019 18:19:06
Bydliště: Slovensko
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Homosexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ne
Re: Začiatočník a prosba o radu

Příspěvek od diaperboy » stř 20. lis 2019 15:35:54

Ďakujem,
aby som spresnil svoje informácie tak my ide hlavne o diskrétnosť (doručenia, keďže by som radšej využíval e-shopy a tak tiež nosenia, ale tá nemusí byť až taká veľká, hlavne aby sa každý nepozastoval nad tým, prečo mám medzi nohamy veľkú guču*), o savosť (aby aj niečo vydržali) a o cenu, keďže môj rozpočet nie je až taký veľký ako by som chcel.
Ďakujem a dúfam, že som aspoň trochu spresnil moje požiadavky.

*keď už bude použitá tak to chápem, že to asi bude trochu vidno, ale tiež to nemusí trčať 20cm do priestoru

Uživatelský avatar
Firzen
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2019 22:40:34
Bydliště: Adamov u Brna
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Heterosexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ano
Re: Začiatočník a prosba o radu

Příspěvek od Firzen » stř 20. lis 2019 17:05:48

Ahoj, nejprve by sis měl hlavně změřit boky, abys věděl jakou velikost plen máš. (rozměry jsou uvedené na stránkách lékáren, liší se u jednotlivých výrobců, ale nedělej si s tím starosti, je to jen přibližné) To by se jinak mohlo prodražit, a zcela zbytečně :-)

Plenky pro dospělé se dělí na navklékací, a zalepovací. Předpokládám, že chceš klasické zalepovací, které vypadají jako ty pro miminka. ;-) Ty natahovací jsou už spíš pro starší děti, jsou draží a mají celkem malou savost :D

Dále jsou pak plenky s prodyšným a igelitovým povrchem. Myslím, že tohle budeš muset vyzkoušet, aby jsi zjistil, co máš raději. Většina myslím preferuje povrch igelitový. Dle mého názoru plenky s igelitovým povrchem bývají obecně kvalitnější, a jejich jádro má menší tendenci se zmuchlávat když je mokré. Oproti tomu prodyšný povrch při pohybu tolik nešustí, takže to není tolik slyšet, když jsi v plence někde mezi lidmi.

Diskrétní nákup: Doporučuji přes eshop. Zkrátka vyhledej "lékárna plenkové kalhotky prodej", a najdeš vícero lékáren. Neznám eshop, který by neposílal plenky diskrétně zabalené. Nicméně, pozor, např. (jinak velmi dobrý) dentimedshop.cz posílá plenky v papírové krabici zalepené páskou s nápisem "Dentimed shop", což podle mě není zrovna ideální. (Ale možná už to nedělají, naposledy jsem od nich objednával před lety) Rozhodně však nebude na krabici uvedeno, že to jsou plenky :D Nicméně věz, že plenky jsou dost objemné, takže zásilka bude mít velké rozměry - to znamená, že pokud máš spolubydlící, tak jim může vrtat hlavou, co je v té ohromné krabici. To bohužel žádný diskrétní obal nezachrání.

Ale jinak případné odhalení fakt není žádná tragédie.. Není to přece plutonium, jsou to jen plenky :D Takže i kdyby z toho pár lidí (třeba rodiče) šílelo, většina stejně bude právem na tvé straně.

Dobrá možnost může být si plenky nechat poslat na nějaké výdejní místo (např. Zásilkovna). Díky tomu pak můžeš eliminovat riziko, že někdo, koho znáš, uvidí ten velký balík. :-)

Savost: bývá uvedená v mililitrech na stránkách eshopu pro dané pleny. Mělo by to být alespoň 1500ml, aby plenka vydržela víc, než jen jedno počůrání. Dalším vodítkem je zde počet kusů v balení. Méně savé plenky mívají více kusů v balení (většinou 30), kdežto ty savější třeba jen 14.

Jinak můžeš zkusit třeba některou z plenek v obrázcích. Nicméně až časem poznáš, které ti sedí nejlíp. Musíš to prostě vyzkoušet. :-)
Pokud bys chtěl Molicare Super Plus z obrázku níže, tak věz, že už nejsou růžové, ale modré. Mají igelitový povrch, a jmenují se Molicare Slip Maxi. Mají je např. zde: https://www.dentimedshop.cz/detail/inko ... 14-ks.html (podívej se pozorně na to balení, neboť takto vypadá, jiná balení nebrat)

Attends mají taky igelitový povrch, Abena Abri Form má teď už jen prodyšný povrch, pokud se nepletu.

Tak přeji úspěšný první nákup! :-)
Přílohy
diapers_thickness_stack_side.jpg
diapers_thickness_stack_side.jpg (53.73 KiB) Zobrazeno 4052 x
diapers_thickness_stack_front1.jpg
diapers_thickness_stack_front1.jpg (42.19 KiB) Zobrazeno 4052 x
diapers_thickness_selection.jpg
diapers_thickness_selection.jpg (36.22 KiB) Zobrazeno 4052 x
Vyzkoušejte naši kreslící ABDL aplikaci pro Android. Aplikace je i v Češtině, jen jsme zapomněli doplnit české obrázky.

Uživatelský avatar
kluk-v-plenkach
Administrátor fóra
Příspěvky: 414
Registrován: stř 10. kvě 2017 15:42:34
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Bisexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ano
Re: Začiatočník a prosba o radu

Příspěvek od kluk-v-plenkach » stř 20. lis 2019 17:29:48

Mám zkušenost s Dentimedshop.cz a mají dobré ceny i balí diskrétně (krabice sice bývá od plen, ale má přes sebe černou, neprůsvitnou fólii). Nebo německý SaveExpress.de je taky super, diskrétně balí taky, rychlé dodání a mají i pleny, co na českém trhu nejsou, plus ty speciální ABDL s obrázky :)
Administrátor fóra

Osobní blog: https://diaperboycz.tumblr.com/

diaperboy
Příspěvky: 6
Registrován: úte 19. lis 2019 18:19:06
Bydliště: Slovensko
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Homosexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ne
Re: Začiatočník a prosba o radu

Příspěvek od diaperboy » stř 20. lis 2019 17:43:31

Firzen ďakujem za veľmi podrobný príspevok a taktiež ďakujem kluk-v-plenkach, ale keďže som zo Slovenska, tak sa obávam, že by ma poštovné zo savexpres.de zruinovalo.

Uživatelský avatar
balicek22
Ověřený uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 31. říj 2019 17:23:22
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Heterosexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ne
Re: Začiatočník a prosba o radu

Příspěvek od balicek22 » stř 20. lis 2019 17:54:29

Dnes jsem zrovna objednával ze Saveexpressu a dopravu mám na faktuře za 19,99 €.

diaperboy
Příspěvky: 6
Registrován: úte 19. lis 2019 18:19:06
Bydliště: Slovensko
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Homosexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ne
Re: Začiatočník a prosba o radu

Příspěvek od diaperboy » stř 20. lis 2019 18:42:16

19,99€ nie je až tak veľa na to, že to ide z Nemecka, ale zase za tú cenu si môžem kúpiť ďaľší balík.

Uživatelský avatar
kluk-v-plenkach
Administrátor fóra
Příspěvky: 414
Registrován: stř 10. kvě 2017 15:42:34
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Bisexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ano
Re: Začiatočník a prosba o radu

Příspěvek od kluk-v-plenkach » stř 20. lis 2019 19:42:21

diaperboy píše:
stř 20. lis 2019 18:42:16
19,99€ nie je až tak veľa na to, že to ide z Nemecka, ale zase za tú cenu si môžem kúpiť ďaľší balík.
Já teda obvykle platím víc, ale tady zjišťuji se mám větší a větší balíky :D
Administrátor fóra

Osobní blog: https://diaperboycz.tumblr.com/

Uživatelský avatar
kluk-v-plenkach
Administrátor fóra
Příspěvky: 414
Registrován: stř 10. kvě 2017 15:42:34
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Kluk
Sexuální orientace: Bisexuální
Nosíte plenky i na veřejnosti?: Ano
Nosíte dudlík?: Ano
Re: Začiatočník a prosba o radu

Příspěvek od kluk-v-plenkach » stř 20. lis 2019 19:43:16

diaperboy píše:
stř 20. lis 2019 18:42:16
19,99€ nie je až tak veľa na to, že to ide z Nemecka, ale zase za tú cenu si môžem kúpiť ďaľší balík.
Můžeš, ale balík igelitových plen ABDL je úplně jiný prožitek než to defakto obyčejné, ještě navíc často neigelitové.
Administrátor fóra

Osobní blog: https://diaperboycz.tumblr.com/


Odpovědět